Novinky

DrupalCon Prague 2022

DrupalCon Prague 2022 bola podarená akcia v „matičke“ Prahe. Kde sme mali možnosť po čase stretnúť priateľov z Cz-Sk komunity. Vlastne z celého sveta 🙂

Kľúčovým zostáva zameranie Drupalu na tvorcov obsahu (editory) a možnosť vytvárať tzv. headless weby. Tým Drupal umožňuje tvoriť digitálne zážitky mnohým popredným organizáciám po celom svete, vrátane Lufthansy a Európskej komisie. Vďaka svojmu prístupu založenému na API je Drupal ideálnou voľbou pre organizácie, ktoré spájajú firemný web s ich back office. Rôzne headless frameworky robia toto spojenie ešte jednoduchšie.

Vydanie Drupal verzie 10 je naplánované na december 2022. Užívatelia Drupalu 9 budú mať 11 mesiacov na upgrade na Drupal 10. Dôvodom je ukončenie podpory softvérových knižníc tretích strán.

V závere Dries zdôraznil dôležitosť spolupráce tisícov Drupal profesionálov po celom svete. Rozsiahla komunita výrazne pomáha záujemcom začať s Drupalom a podporuje organizácie, ktoré veria v otvorený web. Dobrý softvér priťahuje ľudí, ktorí si volia Drupal, či už na obchodné účely alebo na svoju kariéru.

Najnovšie správy